پس از گذشت سالها از پیدایش مارکتینگ، "ریفرال مارکتینگ چیست؟" به عنوان یکی از رایج ترین سوالها در میان فعالان کسب و کار محسوب می شود.

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

پس از گذشت سالها از پیدایش مارکتینگ، “ریفرال مارکتینگ چیست؟” به عنوان یکی از رایج ترین سوالها در میان فعالان کسب و کار محسوب می شود. این در حالی است که شاید در قدم اول درک موضوع بسیار ساده باشد، اما زمانی که وارد جزییات می شوید درک مساله کمی دشوار به نظر میاد.

ریفرال مارکتینگ

در صنعت مارکتینگ راهکارها و استراتژی های زیادی در خصوص حل مسائل و مشکلات کسب و کارها وجود دارد. امروزه دیگر مشتریان از دیدن بنر های تبلیغاتی و یا pop-up خسته شده اند، آنها ترجیح می دهند قبل از خرید هر کالا توسط یکی از افراد نزدیک همچون خانواده،دوستان، همکاران و یا کسانی که به آنها اطمینان دارند توصیه شوند.

طبق تحقیقات به عمل آمده ۸۲٪ مردم آمریکا قبل از خرید کالا نظرات افراد نزدیک خود را جویا می شوند.

بسیار واضح است که مشتریان قبل از خرید کالا یا سرویس تمایل به دریافت اطلاعات بیشتری دارند. در دنیای امروز و در فضای آنلاین صحبت در خصوص برندها و محصولات به صورت چشم گیری افزایش پیدا کرده است و به همین دلیل مبحث ریفرال مارکتینگ به یکی از اصلی ترین موضوعات در بازاریابی بدل شده است.

خب! ریفرال مارکتینگ چیست؟

به استراتژی تشویق مشتریان و یا افراد صاحب نظر به وارد کردن ارتباطات خود به کسب و کار شما ریفرال مارکتینگ می گویند.

بر اساس تحقیقات به عمل آمده نه تنها مشتریان به دنبال ارجاعات (referalls) هستند بلکه بر اساس آن عمل میکنند. کسب و کارها از بازاریابی ارجاعی به خاطر ذات دوستانه و یا طبیعی آن در جهت افزایش آگاهی نسبت به برند و بهبود فروش محصولات خود استفاده می کنند.

بسیاری از کسب و کارها استراتژی ارجاعی خود را به صورت in-house و با استفاده از ایمیل و یا ابزار های ساده اجرا می کنند. اما اکثر کمپانی های موفق در این حوزه از اتوماسیون در جهت مونیتور و مدیریت آن استفاده می کنند.

what is referral-marketing image

هدف بازاریابی ارجاعی یا ریفرال مارکتینگ بسیاد ساده است و آن استفاده از روش تبلیغات سینه به سینه (word-of-mouth) در مقیاس بزرگ جهت افزایش فروش و تبدیل مشتریان بالقوه به بالفعل است.

چندان مهم نیست که در چه صنعتی فعالیت می کنید: اجرای موفق ریفرال مارکتینگ به شما کمک می کند که تعداد افراد بیشتری نسبت به خدمت یا محصول شما آگاه شوند. زمانی که شما به مشتریان ارجاعی بیشتری دست پیدا کنید، بسیاری از انها تبدیل به سفیر برند شما خواهند شد که در نتیجه آن به صورت یک چرخه تعداد مشتریان شما هر روز افزایش پیدا می کند.

منبع : https://www.business2community.com/marketing/what-is-referral-marketing-02253574

مقالات بیشتر

سئو

سئو SEO چیست؟

سئو SEO مخفف بهینه سازی موتورهای جستجو است که به شما کمک می کند تا صفحه شما در گوگل و سایر موتورهای جستجو رتبه بالاتری داشته باشید تا کاربران بیشتری به سایت شما وارد شوند.

دیجیتال مارکتینگ

هفت نکته دیجیتال مارکتینگی در دوران کرونا

وقتی اقتصاد دوباره به حالت عادی بازگردد ، مطمئن هستم که اکثر کسب و کارها آرزو می کنند که ای کاش فرصت بیشتری برای تجدید نظر ، تقویت و به حداکثر رساندن استراتژی بازاریابی دیجیتال خود اختصاص می دادند.