هفت نکته دیجیتال مارکتینگی در دوران کرونا

وقتی اقتصاد دوباره به حالت عادی بازگردد ، مطمئن هستم که اکثر کسب و کارها آرزو می کنند که ای کاش فرصت بیشتری برای تجدید نظر ، تقویت و به حداکثر رساندن استراتژی بازاریابی دیجیتال خود اختصاص می دادند.

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

در این روزها، به دلیل همه گیری ویروس کرونا ،تعطیلی و اعمال قرنطینه، اکثر کسب و کارها با اتفاقاتی غیر منتظره و بی سابقه روبرو هستند. از این رو فرصت خوبی است که استراتژی های دیجیتال مارکتینگ خود را مرور و براساس شرایط جدید تصمیم گیری کنید.

براساس اطلاعات وبسایت World-O-Meters تا کنون نزدیک ۵.۵ میلیون نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از تعداد ۳۴۶.۰۰۰ جان خود را از دست داده اند.

در زمان قرنطینه سراسری در جهان، مشتریان بیش از هر زمان دیگری برای تامین نیازهای خود به فضای دیجیتال مراجعه می کنند، بنابراین برای در ارتباط بودن با مشتریان و یا جذب مشتریان جدید، دیجیتال مارکتینگ به عنوان مهمترین استراتژی در این دوران محسوب می شود.

هفت نکته دیجیتال مارکتینگ در دوران کرونا برای کسب و کارها

هفت نکته دیجیتال مارکتینگی در دوران کرونا

۱ – با مشتری خود در ارتباط باشید
اگر تاکنون اقدامی انجام نداده اید، ارسال ایمیل به صورت ماهیانه کمک می کند تا برندتان در ذهن مخاطب باقی بماند. حتی اگر چیزی هم برای فروش ندارید، فقط در خصوص زمان بازگشایی دوباره و یا برنامه های آینده را به مشتریان اطلاع رسانی کنید. گاهی اوقات مشتریان تنها با دیدن نام برندتان در صندوق ورودی ایمیلشان، شما را به یاد خواهند آورد و اگر خریدی داشته باشند حتما شما را مد نظر قرار می دهند.

۲- چه اتفاقاتی در وبسایتتان در حال رخ دادن است؟
آخرین باری که داشبورد گوگل آنالیتیکس را چک کردید، کی بود؟ یا چه تغییری در رفتار کاربران ملاحظه می کنید؟ بهتر است زمانی جهت وارد شدن به داشبورد خود اختصاص دهید و اتفاقات این دوره ۳ ماهه از شروع کرونا را مرور کنید. اگر هم هنوز گوگل انالایتیکس را روی وبسایت خود قرار نداده اید، همین امروز نصب کنید.

۳- رقبا در این دوران چی می کنند؟
با استفاده از پلتفرم های Whatruns یا Builtwith می توانید بفهمید که وبسایت رقبایتان از چه تکنولوژی هایی استفاده می کنند. برای آگاهی از میزان محبوبیت وبسایت رقیب هم می توانید از SimilarWeb استفاه کنید. با استفاده از این تکنولوژی ها شما می توانید موقعیت رقبا را بسنجید و بر اساس آن جایگاه خود را در فضای آنلاین بهبود دهید.

۴- آیا همه چیز در وبسایتتان برروز است؟
زمانی جهت چک کردن لینک های داخلی وبسایت اختصاص دهید و از نصب صحیح Google Analytics اطمینان حاصل کنید. از ابزارهایی همچون Hotjar استفاده کنید. این پلتفرم با ارائه یک Heatmap به شما در فهم رفتار مشتریان کمک می کند و با استفاده از آن میتوانید نرخ تبدیل و فروش خود ر ا افزایش دهید.

۵- کلمات کلیدی خود را مورد بررسی قرار دهید
زمانی اختصاص دهید تا کلمات کلیدی موجود در وبسایت را بررسی کنید و مطمئن شوید تمام نیازهای شما را پوشش می دهند. از Google Trends استفاده کنید تا بتوانید کلمات کلیدی مشابه و پرطرفدار را در لیست خود اضافه کنید. اکنون فرصت خوبی است تا اصلاحاتی در ساختار محتوایی وبسایت خود ایجاد کنید.

۶- ارزیابی مجدد بودجه دیجیتال مارکتینگ
آیا بودجه و برنامه دیجیتال مارکتینگ خود را بررسی کرده اید؟ آیا برای سرویس هایی که به آن نیاز ندارید، هزینه می کنید؟این دوران بهترین فرصت جهت حذف کردن روش های کم بازده و اضافه کردن روش های پر بازده است.

۷- زمانی جهت یادگیری بیشتر دیجیتال مارکتینگ اختصاص دهید
شما می توانید به صورت رایگان در دوره های آنلاین دیجیتال مارکتینگ شرکت کنید، یا با پرداخت هزینه ای ناچیز در برنامه های آنلاین دانشگاه های بین المللی، گواهینامه دریافت کنید. آن عناوینی که مورد نیازتان است را بررسی کنید و اعتماد به نفس و توانایی خود را در زمینه ای بازاریابی دیجیتال رشد دهید همچنین ، الگوریتم ها ، دنیای دیجیتال و همچنین رفتار مصرف کننده به طور مداوم در حال تغییر هستند – با آخرین روندها و چگونگی آنها همگام شوید.

وقتی اقتصاد دوباره به حالت عادی بازگردد ، مطمئن هستم که اکثر کسب و کارها آرزو می کنند که ای کاش فرصت بیشتری برای تجدید نظر ، تقویت و به حداکثر رساندن استراتژی بازاریابی دیجیتال خود اختصاص می دادند. اکنون زمان آن رسیده که حداکثر استفاده از بازاریابی دیجیتالی صورت گیرد ، بنابراین می توانید تهدید همه گیری کرونا را به فرصتی بی نظیر تبدیل کنید.

مقالات بیشتر

سئو

سئو SEO چیست؟

سئو SEO مخفف بهینه سازی موتورهای جستجو است که به شما کمک می کند تا صفحه شما در گوگل و سایر موتورهای جستجو رتبه بالاتری داشته باشید تا کاربران بیشتری به سایت شما وارد شوند.

دیجیتال مارکتینگ

هفت نکته دیجیتال مارکتینگی در دوران کرونا

وقتی اقتصاد دوباره به حالت عادی بازگردد ، مطمئن هستم که اکثر کسب و کارها آرزو می کنند که ای کاش فرصت بیشتری برای تجدید نظر ، تقویت و به حداکثر رساندن استراتژی بازاریابی دیجیتال خود اختصاص می دادند.